W MAGICZNYM ŚWIECIE...

5 maja w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie odbył się III Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „W magicznym świecie”. Wzięli w nim udział uczniowie z następujących placówek specjalnych:

- Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu,

- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie,

- Zespołu Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu,

- Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie.

Młodzi aktorzy - uczestnicy przeglądu - kolejny raz przenieśli nas wszystkich do zaczarowanego świata bajek, baśni, legend i opowieści, które zostały przedstawione w różnych formach teatralnych: teatrzyk kukiełkowy, inscenizacja, teatr lalek. Stworzona atmosfera, oprawa muzyczna, wspaniałe przebrania i  dekoracja sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Udział w przeglądzie, włożony trud został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Każda placówka  otrzymała dyplom, pamiątkową statuetkę oraz nagrody - ufundowane przez Zarząd Powiatu Strzeleckiego i wręczone przez Wicestarostę Strzeleckiego p. Janusza Żyłkę.

Po wszystkich spektaklach nastąpił czas na słodki poczęstunek - babeczki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie na pozalekcyjnych zajęciach kulinarnych prowadzonych przez p. Monikę Szendzielorz – Nowakowską oraz amerykanów upieczonych przez piekarnię „Martin” z DPS w Kadłubie. Uczestnicy mogli przy kawie i herbacie podzielić się wrażeniami i odczuciami na temat przeglądu. Za rok kolejny przegląd, na który chętnie przyjadą uczestnicy tegorocznego przeglądu. Zapraszamy również do wzięcia udziału inne placówki specjalne z województwa opolskiego.

Serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkoły oraz koleżankom i kolegom za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie - organizator i inicjator przeglądu.

Iwona Mielcarz
O przeglądzie można również przeczytać :  http://opole.gosc.pl/doc/2468478.Tu-poczuli-sie-gwiazdami  
oraz zobaczyć zdjęcia: http://opole.gosc.pl/gal/pokaz/2468382.W-magicznym-swiecie#gt